Telefon: +36-30-6319784
E-mail küldése

Hírek

2022. március 26., 07:05Büki derbi

Tegnap játszottunk idegenben Büki TK II. ellen. A környezet nem volt idegen számunkra, hiszen múlt héten a bükiek harmadik csapata fogadott bennünket. A mostani mérkőzésre izgatottabban érkeztünk, mert egyrészt az erősebbik, a dobogó 3. helyén álló csapatukkal kellett megmérkőznünk, másrészt legutóbb is egy nagyon kiélezett mérkőzést játszottunk ellenük.
A köszöntők után párosokkal kezdtük meg a rangadót. A Karádi László - Molnár Péter alkotta páros, 1 szettet engedve 3:1-es arányban nyert a Németh Gyula - Kovács Ernő (eddig veretlen) kettős ellen. A másik összecsapást 3:0-ra nyerték a bükiek. Keve Szabolcs, Szeli Fruzsina - Szűcs János, Lévai Márió: 3/0. Ahogy lenni szokott: egy ide, egy oda. 1-1
Az egyéni mérkőzésekkel folytattuk. Karádinak először sikerült megvernie Kovács Ernőt. Szűcs most nem talált ellenszert Keve ellen, sima meccsen nyert a büki. Lévai 3:0-ra felül tudta múlni Szelit. Az első kör legszorosabb összecsapása a Németh-Molnár meccs volt. Végül döntő szettben nyert a zsidányi, ezzel átvették a vezetést a vendégek. 2-4
Következő körben Szűcs Németh ellen, Lévai Keve ellen maradt alul. Molnár le tudta győzni Kovácsot és Karádi döntő szettes mérkőzésen nyerni tudott Szeli ellen. Maradt a zsidányi előny. 4-6
A harmadik körben tovább tudták növelni az előnyüket a zsidányiak és ezzel biztossá vált, hogy nem mennek haza pont nélkül. Szűcsnek sikerült nyernie Kovács ellen, Molnár szoros meccsen győzött Szelivel szemben és nagy meglepetést okozva Karádi döntő szettben felül tudta múlni Kevét, a bükiek legeredményesebb játékosát. A kör utolsó meccsén Lévai nem érezte Németh szerváit, a bükinek sikerült nyernie. 5-9
Az utolsó körben már csak egy győzelem kellett ahhoz, hogy miénk legyen a 2 pont. Az első két meccset a bükiek hozták. Molnárt 3 szettben legyőzte Keve, míg Lévai nem találta az ellenszert Kovács védő ütője ellen. A maradék két meccsen múlt a 2 pont sorsa. Szűcsnek döntő szettben sikerült legyőznie a Szeli Fruzsinát váltó Torkos Domonkost és végül Karádi is hozta az utolsó mérkőzését Németh ellen. 7-11
A várakozásainknak megfelelően egy izgalmas összecsapáson szoros, szűk arányú győzelmet sikerült aratnunk. Ez többek között köszönhető annak, hogy a 4 döntő szettes meccsből mind a négyet sikerült megnyernünk.